بیشترین زمان

با بالاترین کیفیت تدریس

اساتید مجرب

متخصص ترین اساتید

ویدیو با کیفیت

دارای ضمانت نامه کیفیت

دسترسی ایمن

تنها خودتان یاد بگیرید

 • عنوان آموزش
 • زمان
 • دسترسی

اطلاعات دوره

Course information
%86

تخفیف

25,000 تومان 3,500 تومان

تماشای آنلاین این دوره آموزشی برای عموم رایگان بوده و دانلود این دوره آموزشی پس از پرداخت، برای اعضا دانشکا امکان پذیر است و بلافاصله لینک دانلود دوره در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

 • دسترسی به فایل آموزش به صورت مادام‌العمر
 • این آموزش توسط جناب آقای سعید طوفانی اصل تهیه و تدوین شده است و دانشکا تنها ناشر آن است

6 درس

1:01:44

4071
تاریخ انتشار : ۱۸ خرداد ۱۳۹۸
حجم کل دوره : 490 مگابایت
سطح دوره : متوسط

اطلاعات مدرس

lecturer information

مدرس : DaneshKa

پرده سبز(GreenScreen) چیست؟

استودیو عکاسی و فیلمبرداری کروماکی ، محلی است که به شما اجازه می‌دهد یک پس زمینه دلخواه را به انتخاب خود جایگزین پرده سبز کنید.

GreenScreen یکی از تکنیک های تصویربرداری جهت ایجاد صحنه های مجازی است. در این تکنیک بکگراند سوژه را از رنگ سبز ایجاد نموده تا نرم افزار پریمیرپرو و افترافکتس بتوانند براحتی ، این رنگ را حذف نموده و هر تصویری را جایگزین رنگ سبز نمایند.

این تکنیک در سال‌های اخیر بیشتر در صنعت فیلم مورد استفاده قرار گرفته است، اما با این حال در میان  عکاسان نیز بسیار محبوب است. با استفاده از یک صفحه سبز، شما می‌توانید تصاویر شگفت انگیزی را به وجود بیاورید که به این راحتی‌ها با عکاسی معمولی قابل اجرا نیست و اگر هم باشد بسیار هزینه بر است.

اجاره یک استودیو عکاسی و تصویر برداری و عکاسی مقابل پرده سبز امکانات عکاسی شما را به شدت افزایش می‌دهد. همچنین شما می‌توانید به راحتی تجربه های گوناگونی در زمینه عکاسی کسب کنید.

ویژگی پرده سبز این است که به خاطر عدم وجود رنگ‌دانه‌های سبز در پوست می‌توان آن را به راحتی از سوژه جدا کرده و تصویر مورد نظر را جایگزین کنید پرده کروماکی کرد.

 

چرا آبی؟ چرا سبز؟ تفاوت بین آنها

 • دلیل انتخاب:
  این دو رنگ، از جمله رنگ هایی هستند که کمتر در اشیاء مختلف، دیده می شوند. بطور مثال خیلی کم پیش می آید که لباس یک نفر از این رنگ ها باشد.
  در ضمن، اگر بخواهند از این تکنیک استفاده کنند، رنگ اشیاء (موضوع) و لباس بازیگر (مجری) را از رنگ های دیگر انتخاب می کنند تا در برخی تنظیمات همراه زمینه حذف نشوند.
 •  خاصیت رنگ ها:
  این دو  طیف رنگ، از “شکست نور” بالایی برخوردارند (فیزیک) و به راحتی قابل حذف شدن هستند.
  رنگ قرمز، کمترین شکست نور را دارد؛ یعنی به راحتی شکسته نشده و حذف نمیشود.
  بیشترین شکست نور، متعلق به رنگ بنفش است؛ اما بدلیل آنکه این رنگ در کامپیوتر، ترکیبی از رنگ آبی و قرمز است، کارایی رنگ سبز و آبی را نخواهد داشت.

در این دوره آموزشی شما دانشجویان سایت دانشکا طبق سرفصل های ارائه شده، یادگیری کار با پرده سبز (GreenScreen) را به راحتی فرا خواهید گرفت.

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این دوره ی آموزشی نوشته نشده است.

فقط دانشجویانی که این دوره ی آموزشی را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این دوره ی آموزشی دیدگاه(نظر) ارسال کنند.